آربور چیست

مقاله مرتبط: آربور چوب پلاست
آربورچوب پلاست ساختاری عمودی شکل در محوطه فضای باز باغ، ویلا ،حیاط  و روف گاردن است . آربورها  به عنوان پناهگاه و یا سایه بان و بخشی از محوطه سازی استفاده دارند، این ساختار در دکوراسیون فضای باز یک سازه مستقل شناخته می شود. آربور به عنوان بخشی از چشم انداز محیط و یا جداکننده فضاها هم مورد استفاده قرار گیرد. با اتصال آربور به سایر سازه های موجود در محیط مانند دیوار و یا حصار  می توان محوطه سازی متنوع تری ایجاد کنیم . آربورها کاربرد زیادی دارند و از آن ها می توان در ورودی انواع باغ ها یا حیاط خلوت بهره گرفت. آربورها یک فضای نیم سایه نیز ایجاد می کنند و می توان آن را نوعی سقف در فضای باز دانست برای مشاهده نمونه کار های می تواند به بخش پروژه های سایت ایساتیس دیزاین مراجعه نمایید. این محصولات می توانند زیبایی خیره کننده ای به ورودی باز یا منزل شما ببخشند. این محصولات ضد، آب و رطوبت هستند و کپک، قارچ و همچنین نفوذ حشرات نمی توانند به آن ها آسیبی وارد کند، پس این محصولات دارای عمری طولانی برای شما عزیزان هستند. برای تهیه این محصولات با شماره تلفن های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید.

553

کاربرد آربور 

کاربرد آربور به عنوان سازه ای مستقل در طول روز و شب می تواند متفاوت باشد . در طول روز بعنوان سایه بانی در برابر نور آفتاب و شب ها پناهگاهی خنک است . آربورها فضایی برای آرامش و لذت بردن از محیط باغ  و زیباتر کردن محوطه باز هستند . هدایت رفت و آمد افراد در فضاهای باز نیز با  جانمایی هوشمندانه آربورها  می تواند کاربری و زیبایی محیط ما را بیشتر کند . از آربور ها برای پنهان کردن موارد زشت در چشم انداز نیز استفاده می شود. آربور ها به دلیل زیبایی خیره کننده امروزه دارای کاربرد بسیار زیادی می باشد به عنوان مثال در فضای سبز آربورها به عنوان یک ورودی ساده به کار می روند. البته می توان از آن در داخل باغ به منظور ایجاد یک استراحت گاه کوچک در کنار نیمکت نیز بهره گرفت بهتر است این محصولات را با توجه به دیگر المان های محیط خریداری نمود تا جلوه ای زیبا به محیط اطراف ببخشید. می توان گفت آربورها دارای سقف انحنا شکل هستند. اما مدل سقف ها برخی ساده و برخی با طراحی پیچیده به اجرا در می آید. زیبایی آربورها با گیاهان طبیعی و گل آرایی بیشتر می شود.

مزایای چوب پلاست در سازه آربور

آربور از جنس چوب زیباتر از باقی جنس های  بکار رفته برای این سازه است اما به دلیل فرسایش های ناشی از عوامل محیطی چوب پلاست بهترین گزینه است. چوب پلاست امروزه جایگزین مناسبی برای چوب طبیعی است. چوب پلاست از نظر ظاهری شباهت بسیار زیادی به چوب طبیعی دارد اما کیفیت و مزایای بهتری نسب به چوب دارد. در صورتی که متریال این سازه چوب پلاست باشد مقاومت بالایی خواهدداشت ، هم چنین چوب پلاست یک پروفیل چند منظوره است که با استفاده از آن می توان در هر محیطی هماهنگی بوجود آورد. چوب پلاست در برابر رطوبت و نور شدید آفتاب مقاوم است و از طرفی تنوع رنگ و شکل بالایی دارد. از جمله کاربرد های دیگر چوب پلاست در اجرای کفپوش ، سقف کاذب ، نرده چوبی، مبلمان فضای باز و ... به صورت گسترده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید تا خریدی با کیفیت و مقرون به صرفه را در کنار تیم حرفه ای مجموعه ما تجربه کنید.

ساختار آربور 

ساختار آربور را  در قالب یک پروژه مستقل و یا بخشی از محوطه سازی ویلا و فضای باز  می توان در نظر گرفت . کاربری های مختلف آربور در محیط تاثیر زیادی در ساختار آن ندارد . به طور کلی ساختار آربور از دو یا چهار ستون با سقف توری ساده  تشکیل شده است . برای ایجاد نمایی زیباتر و جفت و بست بهتر و محکم تر معمولا از گیاهان رونده ای مثل تاک و گلها کمک می گیرند. جنس آربور از فلز ، چوب و یا چوب پلاست است . آربورها به دلیل استفاده در فضای باز همواره در معرض فرسایش ناشی از عواملی محیطی مانند بارش باران و رطوبت و نور آفتاب  قراردارند . آربور از جنس چوب زیباتر از باقی جنس های  بکار رفته برای این سازه است اما به دلیل فرسایش های ناشی از عوامل محیطی چوب پلاست بهترین گزینه است . چوب پلاست در برابر رطوبت و نور شدید آفتاب مقاوم است از طرفی تنوع رنگ و شکل آن  باعث می شود در هماهنگ  کردن آن با رنگ سایر دکوراسیون فضای باز خود مشکلی نداشته باشیم. آربورها، علاوه بر زیبایی های ذاتی، می توانند مسیر رفت و آمد بین فضاها را مشخص کنند. هنگام طراحی آربور برای محیط مورد نظر، تکرار جزئیات معماری منزل را در نظر بگیرید. این امر به هماهنگی موجود با چشم انداز کمک می‌کند. یک آربور کوچک با صندلی باغی، یا تاب داخل آن، می تواند تاثیری بزرگ با یک سرمایه گذاری اندک ایجاد نماید. شرکت ایساتیس دیزاین با توجه به محل و شرایط پروژه، بهترین آربور چوب پلاست را برای شما اجرا می نماید.

تفاوت آربور و پرگولار 

تفاوت آربور و پرگولا در این است که آربورها  تنوع زیادی در سبک ساخت دارند و هر نوع طرحی از ساده ترین طرح  تا مدرن را می توان اجرا کرد . اما پرگولارها  ساختاری با فریم های باز دارند و با داشتن سقفی محکم سازه ای کاملا متفاوت را ایجاد می کنند. آربورها را می توان با اضافه کردن چندپرده در ضلع های باز به محیط شخصی تری تبدیل کرد اما پرگولار به دلیل قاب بازتری که روی دیواره ها و سقف خود دارند نمی توانند این کاربری را برای ما ایجاد کنند به همین دلیل جانمایی پرگولا معمولا در کناره ها و یا نزدیک گیاهان رونده و پیچک است . در حالیکه آربورها برای نصب تقریبا  محدودیتی ندارند. شما باید سازه‌ آربور را برای ورودی به یک محل در نظر بگیرید. همانند پرگولا میتواند از جنس چوب پلاست ساخته شود اما با استفاده از انواع گیاهان شما قادر هستید آربور را زیباتر به نمایش بگذارید. سازه آربور نسبت به پرگولا یک سازه کوچکتر مشاهده می‌شود که تنها کاربرد آن برای ورودی محل مشخص می‌شود در صورتی ‌که اجرای سقف پرگولا بزرگتر و کاربرد بیشتری دارد.

سوالات متداول

آیا این محصولات نیاز به نگهداری خاصی دارند؟
این محصولات نیاز به نگهداری خاصی مانند چوب طبیعی ندارند به همین دلیل نگهداری آسانی دارند و طول عمر این محصولات نسبت به چوب طبیعی بسیار بیشتر می باشد.
ویژگی های مهم چوب پلاست؟
این محصولات در برابر شرایط محیطی و آب و هوایی تا حد زیادی دارای مقاومت هستند و در برابر نفوذ حشرات، قارچ و کپک دارای مقاومت بسیار بالایی هستند.
از نظر قیمتی نیز قیمتی مناسب و مقرون به صرفه دارند و خرید آن ها در تعداد بالا دارای توجیه اقتصادی می باشد.
آیا این محصول به محیط زیست آسیبی وارد می کند؟
چوب پلاستیک یک ماده سازگار با محیط زیست محسوب می‌شود. این محصول همچنین به راحتی قابلیت بازیافت داشته و با کاربردهای متنوع به چرخه استفاده برخواهد گشت در نتیجه هیچگونه آسیبی به محیط زیست وارد نمی کند.
آیا زیرسازی سازه های چوب پلاست امری ضروری است ؟
کلیه چوب های طبیعی و چوب پلاست نیاز به زیرسازی استاندارد دارند. به دلیل نیاز به عبور جریان هوا از پشت پروفیل زیرسازی الزامی است. هرگونه تماس مستقیم با خاک، زمین، آب، در اثر نصب غلط که تهویه هوا نداشته باشد منجر به آسیب می شود.
مقاومت چوب پلاست در برابر حرارت چقدر می باشد؟
چوب پلاست دارای قابلیت کند سوزی می باشد و با قرارگیری در مجاورت اجسام داغ تا به درجه مشخص دچار آسیب نمی شود. اما با قرار گیری در دمای خیلی بالا ممکن است دچار دفرمگی شود.