آیا چوب پلاستیک رسانای خوبی برای گرما هستند

در جواب این سوال باید بگوییم وقتی چوب  به اصطلاح خیس می شود خواص فیزک خود را از دست می دهد و چوب به خاطر کم بودن قابلیت هدایت حرارتی برای ساختن عایق های حرارتی مناسب است.
بنابراین هم رطوبت به چوب میتواند ، آسیب بزند و خواص فیزیکی خود را از دست بدهد و هم گرمایی که با حرارت بالا به چوب وارد شود گرمایی که پس از آن آتش سوزی را به همراه داشته باشد مسلما مناسب نیست .
اما به طور کلی باید بگوییم چوب پلاست چون همان طور که از نامش می آید پلاستیک به کار رفته در آن در حدی که به ذوب شدن آن نینجامد خوب است و نسبت به چوب طبیعی رسانای خوبی برای گرما می باشند.
مطالب مرتبط : چوب پلاست
 
553

چگونه از چوب در برابر آتش محافظت کنیم

عامل سوختن و احتراق به عواملی نیاز دارد که همه را باهم در برمیگیرد بدون یکی از این عوامل امکان پذیر نیست: دما،مواد قابل احتراق و یک عامل اکسید کننده.
چوب پلاست در برابر شعله مقاوم است و چون خود چوب پلاست از پلاستیک تشکیل شده،آن را نمی توان به کامل ضد حرق کرد،و در مقابل آتش کاملا مقاوم نیست ، اما نسبت به چوب طبیعی که در اثر حرارت دیدن می سوزد،چوب پلاست می تواند حریق رو به تاخیر بیاندازد و ویژگی خوبی چوب پلاست در مقابل گرما این است که فرصت دور شدن افراد از آتش را فراهم میکند تا به جسمی یا فردی آسیب نرسد.

مقاومت ورق چوب پلاست در مقابل گرما

موادی در ورق چوب پلاست به وجود می آورند که مقاومت خوبی در برابر حریق و آتش سوزی داشته باشند با وجود چنین ویژگی در چوب پلاست باعث شده که قیمت چوب پلاست نسبت سایر محصولین بیشتر باشد.
کامپوزیت های چوب پلاستیکی به خاطر خاصیت دیر سوز بودنشان،جز بهترین محصولات به شمار می روند که نه تنها در برابر آتش و گرما مقاومند، بلکه در مقابل فرسایش و زنگ زدگی و تابش شدید نور خورشید با دوام هستند.
با کاهش قطع درختان و کاهش ضایعات پلاستیکی به خاطر دوباره بازیافت شدنشان و دوستار محیط زیست بودن برای بقای انسان ها حتی حیوانات و توسعه جنگل ها که با خود اکسیژن بیشتر  به همراه می آورند از مزایای این چوب پلاست ها هستند.