عایق کاری چوب پلاست کف دور استخر

عایق بندی چوب پلاست یا همان آب بندی کف دور استخر ،عامل بسیار مهمی است که در نتیجه خنک نگه داشتن کف دور استخر از به هدر رفتن بیهوده آب و از  تلف شدن انرژی گرمایی و حرارتی در زمانی که از استخر استفاده ای نداریم جلوگیری به عمل می آید.
عایق کاری چوب پلاست کف دور استخر،مثل یک محافظ عمل می کند که مانع به هدر رفتن حرارت در اثر تبخیر می شود و از بالا رفتن دمای استخر و محیط اطراف ممانعت می کند.

553

عایق بندی استخر در واقع یک بالانس و توازن بین کف استخرو هوای محیط اطراف ایجاد می کند که این بالانس حتی در زمانی که در لبه استخر نشسته ایم،باعث می شود تا در سطح پای خود نه تنها احساس دما و گرما نکنیم بلکه انگار یک هوای خنک و یا وسیله سرمایشی و خنک کننده در کف دور استخر روشن کرده ایم.
همچنین چوب پلاست به کار رفته در آن این عامل خنک کنندگی را برای افراد تشدید می کند.امروزه به خاطرهمین قابلیت مفید و کاربردی ،تقاضای مردم هم در برابر تولید چوب پلاست و هم عایق بندی کف دور استخر بیشتر شده است.در فصل های تابستان چون تابش نور خورشید زیاد و مستقیم است بیشتر عملیات عایق بندی انجام می شود.
وقتی در زمانی که از استخر استفاده نمی کنیم و یک سرپوش و محافظی روی استخر قرار می دهیم،از اتلاف گرما و انرژی به مقدار چشم گیری جلوگیری می کنیم و در مصرف انرژی گرمای جلوگیری می کنیم.

عایق استخر

عایق بندی که همان آب بندی استخر به شمار می رود،برای جلوگیری از هدر رفتن آب و حرارت می باشد.زمانی که دور استخر را به جز پوشش چوب پلاست با استفاده از عایق بندی می توان از به وجود آمدن سیلاب و خطرات این چنینی جلوگیری کرد .همچنین با عایق بندی علاوه بر زیبا تر کرد ن کف استخر،باعث می شود تا در زمانی که تابش نور خورشید بر کف استخر می تابد،از ورود دمای بیش از حد به داخل استخر ممانعت شودو کف استخر همچنان خنک و کم دما باشد.
با عایق بندی کردن استخر از داغ شدن کف دور استخر جلوگیری می شود.

طریقه عایق کاری استخر

بهترین روش عایق بندی چوب پلاست کف دور استخر،با استفاده از پودر های پلیمری است.استخر هایی که با جنس چوب پلاست طراحی می شوند،از به هدر رفتن و اتلاف بی رویه آب جلوگیری می شود که  همه استخر ها غالبآ به عایق بندی نیاز دارند.جنس مواد عایق بندی بهتر است طوری باشد که مواد شیمیایی بد بویی در آن به کار برده نشده باشد و جلبک ها و قارچ را به سمت کف استخر رسوب نکنند.عایق گیری هایی که  ضد آب هستند، جایگزین مناسبی برای پوشش قیری و ورق های پلیمری و سلولزی هستند زیرا سرشار از مواد معدنی هستند و برای سلامتی انسان و محیط زیست  مضر نیست.

عایق کاری استخر

عایق کاری استخر هم مثل باقی موارد نیازمند رعایت نکات اصولی است که باید قبل از عملیات عایق بندی با آن ها آشنا باشیم تا در اثر استفاده از مواد شیمیایی و سمی سلامتی ما به خطر نیافتد.برای انجام عملیات عایق بندی حتما از وسایلی مثل : دستکش، ماسک و عینک های ویژه کار استفاده نمایید.

عایق کاری کف استخر

عایق کاری کف استخر،باعث می شود تا حرارت در اثر تابش شدید نور خورشید،سبب داغ شدن کف استخر نشود و کف استخر حتی در زمانی درونش آب نیست خنک بماند و انرژی گرمایی زیادی کف استخر هدر نشود.با عایق بندی چوب پلاست کف استخر کمک می کنیم تا یک لایه حفاظتی بر روی کف استخر برقرار شود و از تماس و تابش مسقیم نور خورشید و بالا رفتن دمای داخل کف استخر جلوگیری شود. 

کاشی کاری استخر

برای جلوگیری از نفوذ آب به کف استخر و جلو گیری از اتلاف انرژی گرمایی و هدر رفتن آب می باشد.وقتی ما کف استخر را با کاشی می پوشانیم،در واقع یک عامل نفوذ پذیر را به عامل نفوذناپذیر تبدبل کرده ایم و با ایمن کار از هدر رفتن آب جلوگیری می کنیم.
نصب کاشی استخری به ظاهر کار آسانی است اما این عمل نیازمند تجربه و مهارت استاد کار است. نصب کاشی استخری باید با دقت بسیاری انجام شود از این رو کاری زمان بر است که توسط مجریان کاشی کاری انجام می گردد. برای به دست آوردن قیمت نصب کاشی استخری باید شرایط مختلفی را در نظر گرفت که با توجه به برآورد آن ها قیمت های گوناگونی اعلام خواهد شد. یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در قیمت کاشی کاری استخر طراحی و معماری استخر است. اگر استخری که در ساختمان خود دارید ،دارای طرح پیچیده با معماری خاصی باشد، اجرای کاشی کاری با قیمت بالاتری صورت می گیرد.

نصب کاشی استخری

نصب کاشی را با استفاده از تجهیزات و امکانات تعریف شده می توانیم انجام دهیم.استفاده از عینک و دستکش برای نصب کاشی hز اهمیت زیادی برخوردار است زیرا با استفاده از سنگ فلز کاشی ها را در ابعاد متفاوت برش می دهیم.البته این کار از به آگاهی درست و کاملی نیاز دارد.کاشی و سرامیک با ابعاد متعددی تولید می‌‎شوند. خرید این اقلام باید با توجه به ابعاد و مساحتی که پوشش می‌دهند باشد.
نصب کاشی با ابعاد بزرگ راحت‌تر و زمان اجرای کار کمتر می باشد. اما اجرای کاشی با ابعاد بزرگ علاوه بر ابزار به مهارت بیشتری از طرف متخصص نصب سرامیک و کاشی  نیاز دارد. نصاب کاشی و سرامیک  علاوه بر دانش و مهارت، ابزارهای تخصصی متفاوتی برای برش و حمل  نیاز دارد.
روش های متفاوتی برای نصب کاشی ها در کف استخر وجود دارد، یکی از روش ها ،روش چسبی می باشد.روش چسبی صرفا در مواقعی انتخاب می‌شود که اجرای سرامیک و کاشی روی سطوحی است که قبلا کاشی‌کاری شده‌اند. در این روش ابتدا کاشی یا سرامیک‌های سطح زیرین را به کمک تیشه زبر می‌کنند. پس از آن سطوح کاملا شست‌شو می‌شود. در ادامه چسب‌های مخصوص نصب سرامیک روی سطوح زبرشده قرار می‌گیرد و پس از آن کاشی‌ها و سرامیک‌های جدید نصب می‌شود. این روش برای چسباندن سرامیک روی موزائیک هم کاربرد دارد.

کف سازی دور استخر

چوب پلاست دور استخر متریالی مدرن و زیباست که برای ایمنی و محوطه سازی دور استخر استفاده می شود. یکی از سازه های جدید که در معماری به آن توجه می شود طراحی و ساخت استخر است.و باید توجه ویژه ای به آن شود و از متریال با کیفیت استفاده شود.محوطه دور استخر به طور دائم مرطوب است و با استفاده از چوب با کیفیت ، می توانید طول عمر بیشتری را از چوب دریافت نمایید و مدت زمان طولانی تری از آن بهره بگیرید.قبل از کف سازی دور استخر بهتر است تا عایق بندی مناسبی برای کف دور استخر انجام دهیم تا بتوان از جا به جایی پروفیل های چوب پلاست جلوگیری کرد.