تاريخ انتشار : 1401/08/21 - 16:22
كد :24

طراحی و اجرای بام سبز و روف گاردن با چوب پلاست

طراحی و اجرای بام سبز و روف گاردن به این معنی است که پشت بام های ساختمان به طور کامل یا جزئی با پوشش گیاهی و انواع گیاهان متنوع طراحی شده اند. این یک تکنیک طراحی نوآورانه برای دستیابی به عملکردهای مختلف در جنبه های زیست محیطی، اقتصادی و اجتماعی است.

در طراحی و اجرای روف گاردن عوامل بسیار زیادی دخیل هستند که یکی از عوامل بسیار مهم مساحت قابل ساخت می باشد مساحت یکی از موارد بسیار مهمی است که به سازندگان کمک می کند از المان ها و وسایل مختلف به خوبی استفاده کنند در طراحی چوب پلاست روف گاردن المان های مختلفی مانند آبنما، آلاچیق، پرگولا، گلدان های مختلف و فضای سبز مورد استفاده قرار می گیرهمچنین در بام سبز نیمکت های چوبی اشباع و باربیکیو نیز مواردی هستند که استفاده می شوند البته همه این موارد بسته به فضای روف گاردن متفاوت اند به طور کلی طراحی روف گاردن شامل دو مرحله می شود مرحله اول ایزولاسیون و زهکشی است و مرحله دوم اجرای فضای سبز ، استفاده از مصالح نوین نیز می‌تواند در تسریع اجرا و همچنین کاهش هزینه ها و بالا بردن ایمنی روف گاردن شما کمک کننده باشد.

553

 

مزایای استفاده از چوب پلاست در روف گاردن

چوب پلاست از 90٪ پلاستیک بازیافتی به علاوه ی پودر چوب به وجود می آید. یعنی زباله های بازیافتی در تولید این محصول نقش بسیار مهمی دارند. درک فرآیند تکنولوژی ساخت چوب پلاست ساده است، اما اجرای آن بسیار پیچیده است. پلاستیک را به مقدار معین با آرد چوب مخلوط کرده و حرارت می دهند تا ذوب شود. سپس در یک اکسترودر، به صورت رول یا در قالب شکل می گیرد و سرد می شود. تمام محصولات ساخته شده با چوب پلاست  تقریباً نیازی به نگهداری ندارند. زیرا رنگ و شکل خود را در طول چرخه زندگی خود حفظ می کند. به همین دلیل  چوب پلاست برای نصب در فضای باز ایده آل است. مانند مبلمان شهری، نرده ها پرگولا، درها، گلدان ها، طراحی و اجرای بام سبز و روف گاردن، مبلمان باغ و غیره.

553

انواع روف گاردن یا بام سبز

سه نوع اساسی از سیستم های بام سبز وجود دارد که باید هنگام طراحی پروژه خود در نظر بگیرید. در نظر گرفتن فاکتور هایی مانند  شیب سقف ، ساختار محل مورد نظر ، طول عمر آن در آینده، هنگام انتخاب بسیار مهم است. نوع سقف انتخابی شما نیز به نوع پوشش گیاهی انتخابی تان گره خورده است.

انواع سیستم بام سبز

سیستم های گسترده: سیستم‌های گسترده نشان‌دهنده نزدیک‌ترین شکل به طبیعت هستند و گیاهان باید در برابر خشکی و یخبندان مقاوم باشند.

نیمه فشرده: این سیستم هر از گاهی نیاز به تعمیر و نگهداری دارد. این سیستم های بام سبز بین گسترده و فشرده قرار دارند و معمولاً ترکیبی از انواع گیاهان را شامل می شوند.

سیستم های فشرده: برخلاف یک بام سبز گسترده، امکانات تقریباً نامحدودی در مورد گیاهان وجود دارد که می توانند در یک سیستم فشرده استفاده شوند. شما می توانید طراحی و اجرای روف گاردن یا بام سبز خود را به متخصصان و تیم حرفه ای ایساتیس دیزاین بسپارید.

خاک مناسب برای بام سبز

یک لایه عایق زیر خاک به مرطوب ماندن ترکیب شما حتی در بدترین فصل تابستان کمک می کند. 
لایه ای برای زهکشی: اگر می خواهید ریشه های محصول خود را از پوسیدگی محافظت کنید، به یک لایه زهکشی نیاز دارید تا آب اضافی را از گیاهان خود دور کنید. این لایه می تواند به شکل برزنت یا سایر مواد مقاوم در برابر آب باشد. ما در شرکت ایساتیس دیزاین با تیمی مجرب، مشاوره های لازم جهت طراحی و اجرای بام سبز و روف گاردن با چوب پلاست را از ابتدای کار تا انتهای کار، در کنار شما هستیم.

553

مزایای چوب پلاست

•    چوب پلاست بادوام، دارای عمر طولانی، ظاهری مانند چوب و با سختی و استحکام بالاتری از محصولات چوب طبیعی می باشد. همچنین دارای خواص فیزیکی عالی و پایداری بهتری نسبت به  چوب می باشد و ترک، پیچ و تاب ، شکنندگی و غیره ایجاد نمی کند.
•    می توان چوب پلاست را اره کرد، و با میخ یا پیچ ثابت کرد.
•    میزان جذب آب مواد چوب پلاست تنها 0.2٪ است و عملکرد ضد آب خوبی دارد. 
•    چوب پلاستیک به دلیل کاربردهای مختلف برای بخش هایی مانند ساختمان سازی، کفپوش داخلی و خارجی، نماپوش و صنعت بسیار مفید است.
•    چوب پلاست ماندگاری خوبی دارد. زیرا در برابر رطوبت، تابش خورشید مقاوم است، ترک نمی‌خورد و قارچ‌ها، موریانه‌ها و سایر آفات نمی توانند در آن لانه سازی کنند.
•    مزیت اصلی چوب پلاست مطمئناً پایداری وحافظ محیط زیست بودن است. با استفاده از چوب پلاست، علاوه بر کاهش جنگل زدایی، استفاده مجدد از محصول را تشویق می کنید.
دلایل زیادی وجود دارد که چوب پلاست را به ماده ایده آل برای هر ساخت و ساز تبدیل می کند. اگر به فکر سرمایه گذاری روی بام سبز، مقاوم و با کیفیت هستید، جایگزین بهتری وجود ندارد. 

شرکت ایساتیس دیزاین یکی از نمایندگان رسمی شرکت دایاکس می باشد که سال ها در تهران، کرج و شهرهای دیگر به صورت حرفه ای فعالیت دارد. جهت مشاوره با متخصصین مجرب شرکت در خصوص طراحی و اجرای بام سبز و روف گاردن با چوب پلاست و محوطه سازی با ما در تماس باشید. 

طراحی روف گاردن با چوب پلاست

برای ساخت و ایجاد یک روف گاردن زیبا بهتر است تا با استفاده از متریال چوبی نمای زیبایی را برای فضای پشت بام رقم بزنیم تا با استفاده از نمای چوبی هم در هزینه ها صرفه جویی کنیم و هم اینکه در فصول سرد سال و در اثر بارندگی فضای روف گاردن خصوصا کف پشت بام دچار پوسیدگی نشود.در صورت وجود شرایط مناسب و وجود فضای خالی برای مکان استراحت می توان از آلاچیق های چوبی استفاده کرد و این آلاچیق های چوبی می تواند دارای سقف هایی باشند تا از تابش شدید نور خورشید جلوگیری کند.سقف های سیار را می توان در هر مکانی که خواستیم می توانیم جا به جا کنیم برای همین بهتر است تا از سقف های سیار به جای سقف های ثابت در فضای روف گاردن استفاده کرد.