تاريخ انتشار : 1401/11/02 - 11:31
كد :47

چوب پلاست لنداسکیپ

از چوب پلاست برای ساخت المان های مورد استفاده در محوطه سازی یا لنداسکیپ از جمله مبلمان فضای باز، آلاچیق، پرگولا، فلاورباکس، کفپوش، نما، سقف کاذب و ... استفاده می شود.در محوطه سازی با چوب پلاست می توان در بسیاری از هزینه ها صرفه جویی کرد.زیرا نمای چوب پلاست هم باعث آرامش افراد می شود و هم اینکه می توان با استفاده از متریال چوبی زیباترین محوطه را ایجاد کرد.

چوب پلاست لنداسکیپ متریالی نوین برای محوطه سازی به شمار می آید.لنداسکیپ به معنای عملیات محوطه سازی با چوب پلاست می باشد و چوب پلاست یا چوب پلاستیک محصولی پرکاربرد و دارای ویژگی های فوق العاده برای اجرای این عملیات می باشد.
لنداسکیپ به معنای چیدمان درست محوطه با استفاده از المان های مناسب است.
استفاده از لنداسکیپ بیشتر به منظور طراحی و زیباسازی حیاط ویلاها، فضای بیرونی ساختمان ها و فضای منازل مسکونی می باشد. 
از چوب پلاست برای ساخت المان های مورد استفاده در محوطه سازی یا لنداسکیپ از جمله مبلمان فضای باز، آلاچیق، پرگولا، فلاورباکس، کفپوش، نما، سقف کاذب و ... استفاده می شود.اما چه ویژگی ها و مزایایی باعث کاربرد گسترده ی چوب پلاست در لنداسکیپ یا محوطه سازی شده است.

چوب پلاست لنداسکیپ

متریال مناسب در محوطه سازی

متریالی که برای محوطه سازی فضای باز استفاده می شود باید دارای ویژگی های خاصی باشد که عبارتند از:
از لحاظ اقتصادی به صرفه باشد. البته باید به هزینه تعمیر و نگهداری آن توجه داشته باشید زیرا بعضی از متریال دارای قیمت مناسبی هستند اما در طول استفاده شما را متحمل هزینه های تعمیر و نگهداری زیادی می کنند.
محصول نباید با گذشت زمان تغییر رنگ بدهد و کدر یا روشن شود. همچنین مقاومت و استحکام محصول نباید کاهش یابد.
محصول و متریال مورد استفاده در محوطه سازی فضای باز باید در مقابل تغییر شرایط جوی و آب و هوایی مقاومت خوبی داشته باشد و با محیط سازگار باشد.
یکی از مهم ترین ویژگی های که محصول مورد نظر برای محوطه سازی باید دارا باشد، مقاومت آن در برابر حمله ی موریانه ها، حشرات و آفت هاست.
همچنین از دیگر ویژگی های مهم مقاومت در برابر نفوذ رطوبت و آب باران و اشعه خورشید است.

چوب پلاست در محوطه سازی

چوب پلاست متریالی است که دارای تمامی ویژگی ها و شرایط گفته شده به عنوان متریال مناسب برای محوطه سازی می باشد.
چوب پلاست یا چوب پلاستیک همانطور که از نامش پیداست از ترکیب چوب و پلاستیک تولید می شود و به دلیل مزایا و ویژ گی های منحصر به فردی که دارد امروزه جایگزین محصولات چوبی شده است.
چوب پلاست به دلیل داشتن پلاستیک و دیگر افزودنی هایی که حین تولید در آن به کار رفته است دارای مقاومت بالا در برابر آب و رطوبت، مقاومت در برابر نور خورشید . حشرات موذی، استحکام و دوام بالا و ... می باشد.
از چوب پلاست در بخش های مختلفی جهت محوطه سازی استفاده می شود.

عناصر اجرای لنداسکیپ

عناصر اصلی محوطه سازی به شرح زیر است:
مبلمان فضای باز: چوب پلاست به دلیل ظاهر چوبی زیبا و استحکام و مقاومت بالا در ساخت مبلمان فضای باز کاربرد گسترده ای دارد.
نرده چوبی: ترکیب نرده چوبی با بخشی از باغچه یا فضای سبز بسیار زیبا و دلنشین خواهد بود. برای اجرای نرده چوبی بهتر است به جای چوب از پروفیل چوب پلاست استفاده شود.
کفپوش: ترکیب کفپوش ساخته شده از پروفیل چوب پلاست با فضای سبز بسیار زیبا است. 
کفپوش های چوب پلاست امروزه بهترین نوع کفپوش هستند و دارای مقاومت بالا در برابر خراش، سایش، ترک خوردگی و نفوذ مایعات و ... می باشند.
روف گاردن: روف گاردن یا بام سبز امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.
چوب پلاست بهترین متریال برای برای محوطه سازی روف گاردن است.
از چوب پلاست برای ساخت فلاورباکس یا گلدان چوبی، آلاچیق و ... استفاده می شود.

روف گاردن با چوب پلاست

روف گاردن چوب پلاست نوعی از بام سبز است که در اجرا و طراحی آن بیشتر از هر متریال دیگری از چوب پلاست استفاده می شود. چوب پلاست جایگزین بسیار مناسبی برای چوب طبیعی می باشد. از مزایای آن می توان به وزن کم تر، ظاهر جذاب و رنگ های متنوع تر، امکان تولید در انواع فرم ها و شکل ها بدون آسیب دیدن به بافت متریال و قیمت مناسبی تری که نسبت به چوب دارد، اشاره نمود.
چوب پلاست نسبت به چوب ارزان تر است. خریداری متریال چوب پلاست بسیار به صرفه بوده و علاوه بر این صرفه اقتصادی از معایبی مانند پوسیدن در برابر رطوبت، انبساط و انقباض و … که جزو ویژگی های چوب طبیعی است، مبرا می باشد. روف گاردن چوب پلاست این ویژگی ها را نداشته و در برابر رطوبت مقاوم بوده و ماندگاری و طول عمر بالایی دارد.
اجرای روف گاردن در هر پشت بامی‌قابل اجرا می‌باشد فقط باید آن را با عایق و سیستم اصولی زهکشی آب رسانی کرد و مکان مناسبی برای کاشت و پرورش گونه‌های مختلف گیاهی با توجه به شرایط آب و هوایی آن منطقه در نظر گرفت.طراحی لند اسکیپ را می توان در طیف گسترده ای از پروژه ها از پارک ها و فضا های سبز گرفته تا باغ ها مکان های ورزشی و املاک بزرگ مثل توسعه مسکن، پارک های تجاری، دانشگاه ها، مجتمع های بیمارستانی و غیره گنجاند.

نمای چوب پلاست

اجرای طرح چوب با پلاست جهت کف سازی روف گاردن، یکی از گزینه های پرطرفدار و در دسترس است. رنگ گرم چوب و زیبایی خاصی که به کف می‎بخشد با هیچ متریال دیگری قابل مقایسه نیست. چوب پلاست با برخورداری از بافت نزدیک به چوب، خاصیت ضد آب بودن و مقاومت در برابر ضربه و سایش به وفور برای کفسازی بام سبز استفاده ‎می شود. پوشش دیوارهای بام به خلاقیت زیادی نیاز دارد و بهتر است از مصالح مدرن مثل چوب پلاست استفاده شود. چوب پلاست با برخورداری از خاصیت ضد رطوبت و حرارتی بالا یک گزینه مناسب برای پوشش دیوارهای روف گاردن است. مزیت استفاده از دیوارپوش روف گاردن با چوب پلاست این است که تغییرفرم نمی‎دهد و در برابر فشار و ساییدگی از مقاومت بالایی برخوردار است.
جهت عایق کاری بام سبز با چوب پلاست ابتدا باید به طراحی مسیر توجه داشت به صورتی که مسیر آب های سطحی مشخص بوده و کنترل شوند و در کف سازی برای آب باران شیبی در نظر گرفته شود تا به سمت چاه هدایت شوند.
پوشش دیوارهای پشت بام با استفاده از روف گاردن چوبی که فضای بی نظیری به محوطه می بخشد، به خلاقیت زیادی نیاز دارد و بهتر است از مصالح مدرن مثل چوب پلاست استفاده شود. چوب پلاست با برخورداری از خاصیت ضد رطوبت و حرارتی بالا یک گزینه مناسب برای پوشش دیوارهای روف گاردن محسوب می شود.